FC Reklam - Tabela - Baskı Merkezi

TABELA

 

Albeni Tabela
Gruppo Biokimica Tabela
Tuzsiad Tabela
Tuzsiad Işıklı Tabela
Yağız İnşaat Tabela
Yağız İnşaat Tabela
Anese Mühendislik Tabela
Boss Broker Tabela
Ekin Taşfırın Tabela
Furkan Giyim Tabela
Işıklı Halı Tabela
Konuk Kuruyemiş Tabela
Medical Park Tabela
perde evi tabela

Tabela firmaların en önde gelen reklam araçlarından bir tanesidir. Tabelalar yazılar olarak iletişim araçlarından bir tanesi olarak günümüze kadar gelmiş ve halen çok değişik amaçlarla kullanılmaktadır ve malzemeleri teknolojik gelişmeler ile birlikte tabelalar da değişimlere uğramıştır ve gelişmeler yaşanmıştır.


Tabelaların en eski yayınlarına bakarsak yazının bulunması ile birlikte tabelalar da küçük bazlı olsa da kullanılmaya başlanmıştır en basit örnek bunlara kara kalemler ile yön göstermek için kullanılmaktaydı. Çağların gelişimi ile birlikte ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak da tabelalar gelişme gösterdi.


Günümüze ve eski zamanlara bakarsak tabelanın nasıl zor bir meslek olduğu anlaşılmaktaydı ama şuanda günümüzde makinaların gelişimi ile birlikte biraz daha yapımı kolaylaşmıştır.
Tahtaların üzerine boyalar ile birlikte ince fırça işçilikten geçen bu tabelalar şimdi ise dijital baskı makinaları ile birlikte dk’lar içinde yapılmakta ve kısa zamanda tabelalar teslim edilmektedir.


Tabi ki bazı tabelalar vardır ki halen çok emek isteyen yanları vardır ve çok ince ustalık gerektirir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir

Tek kare kalem çalışmalarında sonra ve elektriğin buluşundan sonra bu sektörde farklı yönlere kaymış ve çok dikkat çekici bir hal almıştır.
Şuanda günümüz de en çok kullanılan tabela çeşitlerinden en fazla olanı Işıklı tabeladır ve en çok tercih edilenidir.

 • Işıklı tabela
 • Işıksız tabela
 • Kayan yazı
 • Pleksi kutu harf
 • Krom kutu harf
 • Led tabela
 • Yönlendirme Tabela

Tabelalar yer almakta ve bu sayı artırılabilir(FC Reklam olarak yapmış olduğumuz tabela çeşitlerini koyduk)

Tabelalar Hangi Amaçla Kullanılır

Tabelalar yukarıda belirttiğimiz gibi tüm firmalar da reklam amaçlı ve iletişim için kullanılır ve şirketlere kurumsal bir hava katmaktadır. Tabelaların görsel görünümleri ve kullanılan malzeme basılan alanlara göre değişiklik gösterir.

Tabela Çeşidine Nasıl Karar Vermeliyiz

Firmaların gereksinimlerine göre kullanılan tabela çeşitleri farklılık göstermekte ve firmaların çalışma alanlarına göre farklı uygulamalar kullanılabilir. Örneğin bir avukat bürosu ışıklı tabela kullanamaz. Şirketlerin bütçesi alanları da bu konuda çok önemlidir.
FC Reklam olarak bu konuda sizlere ücretsiz hizmet vermekteyiz şirketinize en uygun tabelayı sizleri yönlendirerek seçmekteyiz kurumsallığı sizlere sağlıyoruz.
Bu konuda bir şey daha hatırlatmak istiyoruz firma loğunuz çok önemlidir her tabela çeşidine şirket loğunuz uymayabilir ve onun içindir ki tabela ustalarından yardım alınız.

Tabela Yaptırmak İstiyoruz Nelere Dikkat Etmeliyiz

İlk olarak tabela yaptırmak istediğiniz firmayı çok iyi bilmeniz gerekmektedir artık günümüz de şirketlerin web siteleri var şirketlerin web sitelerini inceleyerek referanslarına bakarak inceleme de bulunabilirsiniz pazarlama ağlarını iyi incelemeniz gerekmektedir. Tabi ki de her web sitesine güven olmaz biliyorsunuz ki web sitelerin de firmalar kendi adın da başka da web siteleri açmaktadırlar.
Firmalar için en uygun tabelayı seçmenizi yardımcı olacak en iyi tabela çeşidini seçmenize yardımcı olacak en iyi tabelayı seçmeniz gerekmektedir.
Şu şekil de sıralayabiliriz;

 • Güvenilir firma
 • Kullanılacak tabela çeşidine;
 • Sizi en iyi şekilde temsil edecek kurumsal bir logo ve yapılacak olan tabela çeşidine göre renk uyumlarının yapılması için güçlü grafik tasarımcıya ihtiyaç vardır ki FC Reklam olarak bünyemiz de uzman Grafik tasarımcı çalıştırmaktayız ve proje alanın sizlere kesintisiz olarak hizmet verecektir.
 • Yapılacak olan tabela alanlarının yer ölçüleri alınması gerekmektedir ve bu alan sizler için çok önemli olmalıdır. Tabela alanın da belki de yapılabilecek en büyük hatalardan biri de budur ki bizler kendi alanında uzman tabela ustaları çalışmakta ve mm olarak işlerine göstermekteyiz.  Fiyatlandırma çıkarılmadan önce ölçü alınır ve tabelanın yükseklik ile genişliklileri hesaplanarak bunun yanında tabela çeşidi hesaplanarak maliyet çıkartılır ve sizlere detaylı bir şekilde maliyet çıkartılır ve sizlere mail atılır. Firma değerlendirmeye aldıktan sonra onay verildikten sonra sözleşmeler çıkartılır ve anlaşma sağlanır. FC Reklam dan hızlı bir şekilde teklif almak için fiyat isteyin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz  http://fcreklam.net/fiyat-isteyin.php
 • Tabela Kullanılan Yere, Kullanılacak malzeme çeşitlerine çok dikkat etmek gerekmektedir; Günümüz de o kadar firma var ki tabela üzerine birçok firma vardır ki işleri alabilmek uygun fiyat söylerler ve firmalar da genellikle uygun buldukları için işi firmaya verirler ve firmalar yaklaşık bir yıl süre sonra pişman olurlar işte bunun gibi hatalarla mağdur olmamak için fiyatlardan kaçınmamak ve olabildiğince kaliteli hizmet almak sizler için daha sağlıklı olacaktır.  Bu konuda daha çok yapılan kandırma şekillerinden biri de kullanılan vinil ve boyadır. Kullanılan boya ve vinil dijital www.fcreklam.net/dijital-baski sayfasına bakabilirsiniz.

 

 • Tabelaların ölçülendirilmesinden ve fiyatlandırılma yapıldıktan sonra Grafik tasarımcılarımız tarafından çalışmalara başlanır. Bu aşamada sizlerden kullanılmak üzere firmanızın logosu vektörel olarak istenecektir. Lütfen bu aşamaya dikkat ediniz vektörel olarak verilmeyen logoların çözünürlüklüleri düşük olacağından dolayı baskılar da kötü izlenim bırakacaktır. Grafik tasarımcımız tarafından hazırlanan çizimler sonucunda tabi ki bu alan da tabelanınız çeşidine göre farklılıklar gösterecektir. Örneğin ışıklı tabela yaptırmak isterseniz bunun tüm grafik aşamaları tasarımcı tarafından yapılmaktadır ve işlemler bittikten sonra sizlerden onay almak için mail atacaktır FC Reklam olarak asla onay alınmayan bir iş baskıya verilmez. Tabela uygulanacak olan yerlerin fotoğrafları çekilir ve bunların üzerine yapılan tasarım giydirilir ve sizlerin beğeninize sunulur.
  Peki, sizlerden neden onay alınır; ilk olarak sizlerin bakış açılarınızı değerlendirip sizin hayal dünyanıza göre tasarımlar yapmaktayız ve sizlerin onayınıza sunup sizden gelen beğenilere göre tasarımlarımızı güçlendiriyoruz ve bir tane daha önemli bir yer vardır ki o da yazılan yazılımı bu alana lütfen dikkat yazıları çok iyi kontrol etmeniz gerekmektedir ince detay ama büyük sorun teşkil eder tabelanın en başından yapılmasına sebep olabilir.
 • Sizler onay verdikten sonra hazırlanan tasarımlar baskı haline getirilip yüksek çözünürlükteki dijital baskı makinemizde basılır, basılan baskı için tabela çeşidine uyum sağlaması gerekmektedir. Çünkü her tabela dijital ortam da basılmaz örneğin kayan yazı tabela, paslanmaz kutu harf, pleksi kutu harf vb. tabelalar baskıya girmez bunlar genellikle CNC makinelerde veya ısıtma yöntemleri ile yapılmaktadır.
 • Gerçekleştirilen tabela çeşidine göre tabelalar baskıdan veya CNC’den alındıktan sonra tabela ustalarının ince işliğinden geçerek ellerinde şekil alır ve bura da önemli olan nokta şudur eğer siz ışıklı tabela yaptırdıysanız bunun kasası kusursuz olması gerekmektedir. Verilen ölçülere göre tabela ustaları tabela kasasını hazırlarlar ve ışıklı tabelalar da kasanın üzerinde germe yapılır.
 • Tüm aşamalar hazırlandıktan sonra adresinize gelen tabela ustalarımız tabelayı montajlamasını yapar ve tüm kontrolleri yaptıktan sonra işi teslim eder.

Genel olarak tabela yapım süreçleri bunlardır tabi ki bunların birçok detaylanması vardır.

Seçmiş Olduğumuz Tabela Çeşidi Kaç gün İçinde Teslim Edilir

Tabelalar çok farklı aşamalardan geçtiği için tam bir süre verilemez ama ışıklı ve ışıksız tabelalar için 2 gün pleksi kutu harfler için yaklaşık 5 iş günü verilmektedir bu süre işin akışına göre farklılıklar göstermektedir. Fazla uzun sürmesinde olumsuz hava şartları da etkilidir.

İnternet Üzerinden Sipariş Vermek Doğru mudur?

İnternet vazgeçilmez bilgi deposudur ve iyi yanları olmakla birlikte kötü yanları da vardır. Şöyledir ki sizler tabelalarınızı direk internet üzerinden sipariş vermiyorsunuz ve herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz. Sizlerin bu alanda sadece bir sipariş formu doldurarak bilgilerinizin doldurmanız yeterli olacaktır. FC Reklam web sitemiz üzerinden sipariş ver sayfamızdan form gönderebilirsiniz. http://www.fcreklam.net/fiyat-isteyin.php sayfasından bilgilerinizi gönderebilirsiniz, bilgileriniz bize geldikten sonra en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizlerle iletişime geçecektir.
Son olarak sizlere tabela sektöründe kullanılan programlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Corel Draw:

Vektörel program olmakla birlikte tabela sektörünün vazgeçilmez bir programıdır tüm işlemler burada hazırlanır ve baskı için gerekli .tif uzantası olarak kayıt edilir.

Photoshop:

Resim düzenlemek için en çok kullanılan programdır ve tüm renk ayaları ve ışıklandırma ile dekupeler burada yapılır.

İllüstratör:

Genel olarak bu program matbaa ve web dünyasında kullanılır ama artık tabela dünyası bu programa yönelmekte dijital baskı da çok güçlü renk ayarlanmalarının yapılması ile birlikte çok kaliteli baskılar alınmaktadır.
FC Reklam olarak İstanbul ilinin tüm semtlerine hizmet vermekteyiz.
Web sitemiz üzerinden tüm tabela çeşitleri hakkında bilgi alabilir ve bilgiyi yetersiz bulduğunuz bir yerde 0216 395 02 60 telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz. Mail yolu ile bilgi almak isterseniz eğer info@fcreklam.net mail adresimize bilgilerinizi gönderebilirsiniz.
http://www.fcreklam.net/iletisim.php sayfasından formu dolduracakta bilgi alabilirsiniz.